Mgr. František Švec

Mgr. František Švec

Funkce: Místopředseda
E-mail: frantisek.svec@pro2016.cz

Je mi 56 let, jsem ženatý a mám 4 děti. Žiju v Prostějově. V roce 1984 jsem ukončil studium učitelství na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc a po vojně jsem nastoupil do školství. Od roku 1988 učím na gymnáziu v Prostějově matematiku a geografii.

V roce 1996 jsem byl asi půl roku členem sociální demokracie. Po této zkušenosti byla důvěra v politiku silně oslabena. Až v roce 2012 se objevilo ANO a od února 2013 jsem byl aktivním členem. Dva roky jsem pracoval jako místopředseda MO Prostějov.

Prošel jsem s kolegy troje volby. V těch parlamentních jsem kandidoval, jenom do počtu i tak jsem získal skoro tisíc preferenčních hlasů. V komunálních, již na předním místě kandidátky a spolu s pěti kolegy jsem se stal zastupitelem v Prostějově.

Před krajskými volbami vyvrcholily události v Hnutí porušením stanov a diktátorským přístupem krajského vedení.

Členství jsem ukončil v dubnu 2016 spolu s 20 dalšími. Zůstal jsem v městském zastupitelstvu a jako předseda Klubu nezávislých zastupitelů dál bojuji proti prospěchářské koalici . Soc. demokracie se spojila pro udržení u moci i s předlistopadovými komunisty a prospěcháři. Současné ANO jim aktivně pomáhá.

Za víc než 30 let práce s nadanou mládeží jsem se vždy snažil učit odpovědnosti, logice a pořádku. Moji studenti mě znají a vzájemná úcta a často i přátelství mi dává sílu ještě jednou uvěřit a pokusit se jin ukázat, že slova o slušnosti, aktivitě a pracovitosti nejsou jenom slova. Chtěl bych se věnovat problematice, které trochu rozumím, školství, životnímu prostředí a sportu. Věřím v lidi. Stav společnosti je zoufalý. Lidé ve většině rezignovali a politik je neslušné slovo.

Chtěl bych všemi svými skromnými slovy pomoct tento marasmus změnit. Školství je opomíjeno, mladí učitelé nevidí perspektivu. Mladí lidé vidí pokrytectví a lži, osobní prospěch je stavěn nade vše. Jsem přesvědčen, že to lze změnit.

< Vedení hnutí